Stowarzyszenie Topcat Polska jest członkiem International Topcat Class Association.
Poniżej przedstawimy Ci prawie wszystko co powinieneś wiedzieć o członkostwu w naszej organizacji.

Kto może zostać naszym członkiem?
Każdy. Nie potrzebujesz doświadczenia sportowo-regatowego, aby pływać z nami. W trakcie treningów nasi trenerzy nauczą Cię od podstaw co powinieneś wiedzieć o regatach, jak przygotować katamaran do pływania, jak przygotować katamaran do regat. Nauczymy Cię od podstaw reguł obowiązujących w trakcie regat. Nauczymy Cię pływać z genakerem – to nie jest takie trudne.
Chcesz pływać na katamaranach rekreacyjnie – nie ma problemu, ale bądź pewna/pewien z czasem zapragniesz wziąć udział w regatach.
Nasza klasa jest klasą sportowo-turystyczną. Naszymi członkami są całe rodziny. Dla większości z nas żeglowanie na Topcatach było pierwszą przygodą z katamaranami oraz regatami.

Klasa Topcat
W naszej klasie występują trzy grupy katamaranów: jednoosobowy K3, dwuosobowy K2 oraz flagowa jednostka Topcat dwuosobowy K1.
Topcaty są monotypami. Oznacza to, że wszystkie katamarany Topcat w swojej grupie są identyczne. Jakiekolwiek przebudowy, ulepszenia czy też modyfikacje poza ściśle określone przez producenta i ITCA przepisy pomiarowe nie są akceptowane. Dzięki temu w regatach biorą udział takie same jednostki, a miejsce na linii mety zależy od Twoich umiejętności.

ITCA – International Topcat Class Association
ITCA jest członkiem World Sailing – oznacza to, że będąc naszym członkiem, uczestniczysz w wielkiej światowej rodzinie żeglarskiej, a World Sailing określa min. reguły organizacyjne każdej Olimpiady.
ITCA, wspólnie z krajowymi klubami żeglarskimi koordynuje min. organizacje oraz kalendarz regat, udziela pomocy we wszelkich sprawach związanych z żeglowaniem na Topcatach. ITCA ściśle współpracuje z producentem, mając na celu wsparcie oraz rozwój klasy Topcat na świecie.
Na stronach ITCA znajdziesz aktualizowane na bieżąco wyniki regat oraz aktualną klasyfikacje sterników oraz załogantów.

Członkowie
Interesuje nas wspólne żeglowanie – nie ważne czy rodzinne, turystyczne czy też sportowe – miejsca jest wystarczająco dużo dla wszystkich.
Na stronach ITCA znajdziesz informacje nie tylko o planowanych regatach, lecz również dowiesz się gdzie planowane są szkolenia, spotkania czy też kilkudniowe rejsy katamaranami Topcat.
Wystarczy tylko chcieć. Nie musisz posiadać własnego katamaranu. Możesz go np. wypożyczyć.
Jeżeli będziesz startował w regatach, Twoje nazwisko znajdzie się w wydawanym przez ITCA roczniku wraz ze zdjęciami upamiętniającymi imprezy żeglarskie z mijającego roku.
Aby wziąć udział w regatach musisz być członkiem Stowarzyszenia Topcat Polska oraz ITCA. Tak mówią nasze przepisy.

Opłata członkowska
Jesteśmy organizacją non-profit, a Zarząd pełni funkcje społecznie.
Coroczne opłaty są przeznaczane min. na organizacje szkoleń, regat, paliwo do motorówek, zakup boi regatowych czy też finansowania prozaicznego rodzinnego grilla dla naszych członków.

Startując w regatach nie musisz być członkiem Stowarzyszenia Topcat, ale bez zapłaconej składki nie będziesz mógł zostać sklasyfikowany w klasie Topcat.
Uwierz nam, fajnie jest zobaczyć swoje nazwisko na liście rankingowej ITCA – członka Światowej Organizacji Żeglarskiej World Sailing.

Uważamy, że 100 zł opłaty członkowskiej w roku 2022 jest odpowiednią ceną w stosunku do jakości jaką oferuje nasze Stowarzyszenie.

Opłata powinna zostać uiszczona do daty pierwszych regat.

Opłata członkowska ITCA
Chcąc brać udział w regatach firmowanych przez ITCA jesteś zobowiązany do uiszczenia opłaty w wysokości 22 euro. Możesz też wpłacić równowartość w złotówkach naszemu skarbnikowi, a my przekażemy opłatę ITCA.

ITCA
Konto-Nr.: 657060984
IBAN: DE64700202700657060984
BLZ: 700 202 70
Swift (BIC): HYVEDEMMXXX

ZMIANY ORGANIZACYJNE
Nasze Stowarzyszenie jest obecnie w fazie niezbędnej reorganizacji. Oczekujemy na zatwierdzenie zmian przez KRS. Nowe konto Stowarzyszenia zostanie podane w terminie późniejszym. Prosimy o wyrozumiałość.