Mistrzostwa Świata Turawa 2020 przełożone

TOPCAT WORLDS TURAWA 2021 - 10-16 LIPCA

Drodzy Członkowie Topcat Team Polska

Z ciężkim sercem, czekając do ostatniej chwili, Organizatorzy Mistrzostw Świata w Turawie -JKO i ITCA podjęli decyzje o przełożeniu Topcat Worlds o dokładnie rok.

Poniżej zamieszczamy tłumaczenie oficjalnego komunikatu Prezydent ITCA p.Uty Eyck.

Do zobaczenia na wodzie

Mariusz Łapot

Piotr Liszek

 

Droga rodzino Topcat

Wszyscy obserwujemy, jak politycy zmagają się z podejmowaniem trudnych decyzji w tym trudnym czasie, decyzji które przynajmniej choć trochę próbują normalizować nasze codzienne życie.

Widać, że będzie się to działo powoli i stopniowo. Wydarzenia w kulturze i sporcie znajdują się na samym końcu kolejki. To bardzo smutne, ale też zrozumiałe dla tych z nas, którzy już dawno chcieliby być na wodzie.

Organizatorzy Mistrzostw Świata w Turawie i ITCA dość długo analizowali obecną sytuację i podjęli jedyną możliwą decyzję:

                                Odkładamy Mistrzostwa Świata Topcat dokładnie o jeden rok.

Nawet letnie Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone na rok 2021.

Dzięki zaangażowaniu naszych polskich przyjaciół oraz członków Jacht Klubu Opolskiego otrzymaliśmy możliwość przesunięcia naszej imprezy na rok 2021. Jacht Klub Opolski otrzymał obietnicę od sponsorów i partnerów o wsparciu imprezy również w roku 2021.

To dobre wieści!

Przyjmijmy więc tę sytuację taką, jaka jest.

Będziemy obserwować sezon i mamy nadzieję, że niektóre krajowe mistrzostwa i weekendowe regaty odbędą się w niedługim czasie. W lecie czekają na nas jeszcze wspaniałe trasy. Zobaczmy, co się uda.

Życzymy Wam, abyście Wy i wasze łodzie były gotowe w każdej chwili do zejścia na wodę.

Pozdrowienia od Jacht Klubu Opolskiego, od całego zespołu ITCA, a także bardzo osobiście ode mnie, Uta Eyck.